Koszty strony internetowej

Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie bez internetu i obecności w nim dużo się traci. Z drugiej strony na samym początku prowadzenia biznesu, wiele osób stara sięjak najbardziej ograniczyć koszty i dlatego zastanawia się ile kosztuje strona internetowa? Jednak nie można na tak postawione pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, pytanie jest zbyt ogólne. Coś na zasadzie ile kosztuje mieszkanie. Odpowiedź jest prosta. To zależy. Więc od czego zależy ile kosztuje strona internetowa – https://www.studiogo.pl/ile-kosztuje-strona-internetowa-cennik/? Cena jest uzależniona od tego jaka strona ma być, jakie ma mieć funkcjonalności.

  • Najtańsze strony to tak zwane wizytówki. Są to proste strony, gdzie znajdziemy kontakt do właściciela firmy. Mapa dojazdu czy też podstawowe informacje o profilu firmy. Takie rozwiązanie jest idealne, dla firmy, która nie musi często aktualizować treści.
  • Drugi rodzaj stron to tak zwane oparto o CMS. Jest to system zarządzania treścią, dzięki temu może klient samodzielnie wprowadzać sobie treść. Jest to rozwiązanie dla firmy, która często aktualizuje informacje lub prowadzi blog firmowy. Dla takiej firmy jest to idealne rozwiązanie.
  • Kolejnym w kolejności rozwiązaniem jest bardziej rozwinięty projekt, którego funkcjonalności odbiegają od standardów. Pewne rozwiązania należy wówczas pisać od zera i oczywiście takiego rodzaju strony są znacznie droższe.
  • Następne w kolejności są sklepy internetowe. Tutaj wiele zależy od tego, czy planujemy wykorzystać gotowe rozwiązania, czy też zlecić stworzenie sklepu od zera. Ta druga opcja ze względu na to, że projekt jest bardzo skomplikowany jest bardzo kosztowna.
  • Na samym końcu znajdziemy potężne systemy teleinformatyczne, które potrafią kosztować miliony złotych. No ale spokojnie, raczej Ciebie to nie dotyczy 🙂

Jak widać koszty strony internetowej, zależą od bardzo wielu czynników a co za tym idzie nie ma możliwości odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie ile kosztuje strona internetowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *