Samodzielne koszty wykonania strony?

Wiele osób zastanawia się ile by kosztowała strona jeżeli samodzielnie postanowimy ją wykonać. Zwłaszcza gdy ktoś rozpoczyna biznes, to wydatek na przykład trzech tysięcy złotych wydaje mu się zbyt duży i szuka najlepszego rozwiązania. Strona internetowa jest takim elementem, który po pierwsze jako pozycja w budżecie wygląda dość poważnie, a po drugie jest to coś, co wiele osób próbuje wykonać samodzielnie. Zwłaszcza, że jest wiele firm, które reklamują się w ten sposób, że chcąc przyciągnąć klientów do swoich innych usług oferują możliwość wykonania strony internetowej za darmo. Tylko teraz należy się zastanowić, czy to będzie na pewno za darmo i czy wykonana w taki sposób strona, będzie na tyle funkcjonalna, żeby nasi klienci byli zadowoleni? No to zaczynamy od początku.

Pierwsza sprawa to serwer. Gdzieś musimy stronę trzymać. Tutaj bez względu czy za wykonanie strony będziemy płacić czy też nie, tych kosztów nie unikniemy.

Druga sprawa to silnik strony. Stawiając wizytówkę z podstawowymi danymi zazwyczaj używa się szablonów opartych o czyste style i HTML. Często można kupić gotowe szablony lub próbować podmieniać zdjęcia samodzielnie. Na tym etapie możemy trochę zaoszczędzić, ale z drugiej strony profesjonalne firmy, mają wykupione dostępy do szablonów w wersjach premium, więc może się okazać że pojedyncze wykupienie licencji wcale nie będzie jakieś super tańsze.

Do tego miejsca wygląda to jeszcze, że możemy sporo zaoszczędzić. Teraz jednak zaczynają się schody. Jeżeli planujemy zrobienie strony na jednym z popularnych systemów, mowa o tych darmowych. To z całą pewnością miną długi godziny, zanim zrozumiemy co jak działa. Jak się instaluje, tworzy bazy. Jak wgrywa się szablony i dodatki. To właśnie tutaj jest najwięcej pracy. Jeżeli nie mamy doświadczenia, to zdobycie odpowiedniej wiedzy, przeglądanie internetu, czytanie blogów zajmie nam wiele godzin. Dokładnie za to płacimy komuś kto tworzy strony internetowe. On wie jak te klocki poskładać w całość.

 

więcej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *