Tanio wcale nie oznacza lepiej

Jeżeli szukamy wykonawcy strony internetowej i najważniejszym kryterium jakim się kierujemy jest kombinacja słów „strona internetowa cena „ to niestety możemy ostro się naciąć. Co prawda o ile proste wizytówki, oparte o jakieś gotowe szablony jest w stanie złożyć, ktoś rozpoczynający przygodę z tworzeniem stron, to już z poważniejszym projektem raczej sobie nie poradzi. Warto wziąć pod uwagę fakt, że czasem samo przygotowanie zajmuje kilka godzin, nie mówią o pracy. Co już daje kilkaset złotych. Wiele osób jednak strony internetowe traktuje trochę po macoszemu, nie potrafią oni dostrzec potencjału, jaki daje internet. Nie do końca rozumieją, że istnienie w internecie to szansa na zdobywanie coraz to nowych klientów i w coraz większych ilościach. Czasami oczekują, że wydadzą 200 zł i dostaną za to super produkt. Niestety tak się nie da. Zastanów się sam, ile godzin byłbyś skłonny pracować za 200 zł. Tworzenie strony internetowej to kilkanaście albo kilkadziesiąt godzin. No i mamy odpowiedź, dlaczego strona internetowa nie może być tania.

Czym kierować się wybierając wykonawcę strony? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. ?Wiele zależy, jakiego rodzaju strony potrzebujemy. Jeżeli ma to być tylko prosta strona, która przedstawia naszą ofertę klientowi, zawiera mapę dojazdu i inne dane kontaktowe. To właściwie możemy się skupić głównie na cenie. Wykonanie takiej wizytówki jest proste i poradzi sobie z tym każdy początkujący webmaster.

Jeżeli jednak planujemy bardziej ambitny projekt. Nasza strona ma mieć jakiś na przykład system rezerwacji albo sklep internetowy, to w takiej sytuacji zdecydowanie należy zbalansować cenę jak i również jakość. Tutaj dużo o takiej firmie powie nam jej portfolio. Oglądając dotychczasowe prace wykonane przez agencje. Możemy je oceniać, zarówno od strony wizualnej jak i użytkowej. Wiadomo, że im lepsze firma ma projekty, tym wyżej cenią sobie swoje usługi, a co za tym idzie tym wyższe mają ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *