Czy idealny podarunek na każdą okazję jest możliwy – czyli dlaczego warto wybrać herbatę na prezent.

Czy idealny podarunek na każdą okazję jest możliwy – czyli dlaczego warto wybrać herbatę na prezent

W ciągu roku celebrujemy wiele świąt i indywidualnych powodów do obdarowania bliskich prezentami. Przyjmuje się, że prezent powinien być dopasowany do świętującego, przynosić mu radość i nie wprawiać w zakłopotanie ceną. W zależności od stopnia zażyłości i wagi święta kupujemy różne prezenty. 

Dlaczego herbata to idealny pomysł na prezent?

Idealny prezent to podarunek uniwersalny – trudno znaleść osobę, która nie lubi herbaty! A nawet jeśli tak twierdzi, łatwo może zmienić zdanie, próbując nowego gatunku czy ciekawej mieszanki. Kupując herbatę masz też pewność że nikogo nie urazi jak na przykład alkohol. Niezależnie czy wybierasz się na imieniny babci, imprezę u przyjaciółki, czy chcesz podziękować promotorowi za opiekę – herbata będzie idealna na prezent. Nawet jeśli planujesz rozpieścić swoją drugą połówkę, możesz zaufać herbacie – z pewnością znajdziesz mieszanki rozgrzewające, albo zapakowane w romantyczne pudełeczka w kształcie serca. 

Najbardziej polecane gatunki herbat

Gdy zdecydujesz, że idealnym upominkiem dla ważnej dla ciebie osoby jest herbata, pamiętaj – warto by była ona dobrej jakości. Paczka ekspresowej z marketu, może spowodować smutek i rozczarowanie! Herbata na prezent powinna być dobrej jakości, co zapewni, że będzie miała wspaniały smak i wyjątkowy aromat. Główna zasada – liściasta zawsze będzie lepsza od torebkowej! Jakie są rodzaje herbaty na prezent?

  • herbata czarna – by dodać prezentowi nuty wyrafinowania, warto zdecydować się na herbatę z dodatkami. Skórka z pomarańczy? aromat grejpfrutowy? A może dodatek wiśni w rumie?
  • herbata owocowa – delikatny susz owocowy, często połączony w mieszankę o ciekawej nazwie. Ciekawym pomysłem będzie znalezienie nietypowych połączeń! 
  • herbata zielona – wywodząca się z Japonii herbata ma specyficzny, gorzkawy smak. Jeśli nie jesteś pewien czy osoba, której chcesz podarować lubi ten posmak, możesz wyszukać zieloną herbatę z dodatkiem owocowym – np. z trawą cytrynową. 
  • herbata czerwona – bardzo aromatyczna. lekko korzenna i specyficznie pachnąca. 
  • herbata biała – najdelikatniejsza odmiana herbaty. Zaspokoi nawet najbardziej wysublimowanych smakoszy! 
  • herbata w formie kwiatu – piękny pomysł na podarunek! przed zaparzeniem herbata zwinięta jest w kształt kulki, natomiast po zalaniu rozwija się w kwiat i uwalnia przy tym niezwykły aromat! 

Nie samą herbatą człowiek żyje, czyli o czym jeszcze warto pamiętać. 

Gdy przygotowujesz https://cupandyou.pl/herbata.htmlherbaty na prezent, pamiętaj, że nie sam smak się liczy! Równie ważna będzie także forma opakowania podarunku. Jeśli chcesz się wykazać, zrezygnuj z prostej torebki prezentowej. Możesz zastąpić ją koszykiem, lub pudełkiem, które owiniesz eleganckim papierem i wstążką. Niewątpliwie, wymaga to większego zaangażowania, ale efekt jest wart wysiłku! Wisienką na herbacianym torcie będzie personalizowana dedykacja: “dla ukochanego brata”, “najlepszej przyjaciółce na świecie”, czy też “wesołych świąt!”.