Ile kosztuje prywatny detektyw?

Zatrudnienie prywatnego detektywa staje się coraz bardziej popularne. Niestety najczęściej wiąże się to z mało przyjemnymi sprawami, takimi jak zdrada współmałżonka, poszukiwanie zaginionej osoby czy sprawdzanie kontrahenta. Jakie są ceny prywatnego detektywa i na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru specjalisty?

Ile kosztuje prywatny detektyw?

Ceny agencji są różne w zależności od zakresu wykonywanej usługi oraz czasu trwania zlecenia. Poniżej stawki minimalne poszczególnych zleceń (należy pamiętać, że jest to cena uśredniona):

– obserwacja osób, od 1000zł za dobę obserwacji

– ustalenie ojcostwa, w zależności od metody, ceny zaczynają się do 400zł

– sprawdzenie danych na urządzeniach elektronicznych, od 800zł

– wykrywanie urządzeń namierzających, od 25zł/m2 mieszkania

– poszukiwanie osób, tutaj wycena jest indywidualna, w zależności od okoliczności i obszaru zaginięcia

Najpopularniejsze zlecenia to obserwacja, poszukiwanie zaginionych osób, wykrywanie dowodów zdrady, szukanie dowodów na ojcostwo. Oczywiście profesjonalna agencja powinna mieć dużo szerszy zakres usług. Pierwsze konsultacje powinny odbyć się bezpłatnie, w ramach zorientowania się w temacie przez detektywa, a także przygotowania finansowego przez zlecającego. Na pierwszym spotkaniu warto zapytać o takie elementy jak doświadczenie we wskazanym temacie, używany sprzęt, czas realizacji zlecenia czy prognozowane koszty (w tym prawdopodobieństwo wystąpienia nieplanowanych wydatków). Jeśli agencja nie podaje ceny, nie należy rezygnować, niektóre firmy w trosce o komfort klienta nie podają ceny (każda sprawa jest inna i porównywanie cen nie zawsze jest adekwatne do zlecenia)

Dlaczego warto wynająć detektywa?

Licencjonowany prywatny detektyw ( https://atutdetektyw.pl/pl/ile-kosztuje-detektyw-uslugi-detektywistyczne-cennik/ ) (niezależnie od tego czy działa sam czy jest częścią większej agencji) posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, którego najczęściej brakuje zlecającemu. Zalety: detektyw jest w stanie podjąć się zlecenia w ciągu 24h od daty zgłoszenia lub zawarcia umowy. Znajomość prawa oraz procedur sprawia, że jest w stanie dotrzeć do źródeł, o których przeciętny obywatel nawet by nie pomyślał.